belvedere-bansko

Цена: 4600 ден. / 3300 ден. Со сопствен превоз.

23 Октомври

БАНСКО – Сандански

 

1 ден 21.10.2017 Поаѓање во 05 часот од Прилеп преку Струмица за Банско со попатна посета на бањскиот центар Сандански - слободна прошетка во центарот на градот (1-2 часа). Продолжување за Банско - најголемиот летно - зимски центар на Балканот, сместување во х. Белведере со 4*. Можност за користење на базен, сауна, како и бесплатен WI-FI во хотелот. Вечера шведски стол. Ноќевање.

2 ден 22.10.2017 Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско… Ручек. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес... Вечера - шведски стол. Ноќевање.

3 ден 23.10.2017 Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско Ручек. Попладнето поаѓање за Македонија со попатна посета на храмот – споменик - света Петка, каде се најдува гробот на најголемата пророчица - Баба Ванѓа. Родена е во Струмица а крајот од животот го поминала во село Рупите кај Петрич, каде е и погребана. Пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

 ЦЕНА: 4600 денари - h. Belvedere Holiday 4*

Деца со двајца родители :до 6 години плаќаат 1000 денари, од 6 -12 години 2600 денари а деца над 12 години 3300 денари и користат седиште, дополнителен кревет и храна.

Со сопствен превоз - 3300 денари

Деца до 6 години гратис, од 6 - 12 години плаќаат 50 %, а деца над 12 години 70 % од цената во соба со 2 возрасни.

 

Во цената е пресметано:

- автобуски превоз на дадената релација,

- 2 полни пансиони  - во хотел Белведере со 4 *

(бесплатно користење на  затворен и отворен базен, фитнес, интернет...)

-попатни посети на Сандански и храмот на Баба Ванѓа

-организација и придружник на патувањето.

 

 Во цената не е пресметано:

 -патничко здравствено осигурување 150 ден

 

 

Напомена: Рок на пријавување до 17.10.2017 година.

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.

Т. А. БРАН ТУРС ви го честита празникот 23-ти Октомври.

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран Турс.