11143348 1499383423686012 2734255981825806991 n

Цена: 4300,00 ден. / 3000 ден. СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

 

23 - ти Октомври

 

БАНСКО – Сандански

 

 

 

1 ден 21.10.17 Поаѓање во 05 часот од Прилеп преку Струмица за Банско со попатна посета на бањскиот центар Сандански - слободна прошетка во центарот на градот (1 - 2 часа). Продолжување за Банско - најголемиот летно - зимски центар на Балканот, сместување во хотел со 4 *. Можност за користење на базен, сауна, како и бесплатен WI - FI во хотелот. Вечера – шведски стол со вклучени пијалоци за време на вечерата. Ноќевање.

 

2 ден 22.10.17 Појадок. - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес.. Ручек – шведски стол со вклучени пијалоци за време на ручекот. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес... Вечера - шведски стол со вклучени пијалоци за време на вечерата. Ноќевање.

 

3 ден 23.10.17 Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско. Ручек – шведски стол со вклучени пијалоци за време на ручекот. Поаѓање за Македонија со попатна посета на храмот – споменик - света Петка, каде се најдува гробот на најголемата пророчица - Баба Ванѓа. Родена е во Струмица а крајот од животот го поминала во село Рупите кај Петрич, каде е и погребана. Пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

 

 

 

ЦЕНА:  4300 денари

Деца до 6 години плаќаат 1000 денари, од 6 - 12 години 50 % од цената, а деца над 12 години плаќаат 70 % од цената во соба со двајца родители и користат седиште во автобус, дополнителен кревет, храна и пијалоци.


Со сопствен превоз: 3000 денари

Деца до 6 години гратис, од 6 - 12 години плаќаат 50 % од цената, а деца над 12 години 70 % од цената во соба со двајца возрасни.

 

 

 

 

 

Во цената е пресметано:

 

- автобуски превоз на дадената релација,

 

- 2 полни пансиони со вклучени пијалоци за време на оброците - во хотел со 4* хотел Sunrise Park & Spa

 

(бесплатно користење на  затворен базен, фитнес, сауна, интернет...)

 

-попатни посети на Сандански и храмот на Баба Ванѓа

 

-организација и придружник на патувањето.

 

 Во цената не е пресметано:

 

       -патничко здравствено осигурување 150 ден

 

 

 

  Напомена: Рок на пријавување до 17.10.2017 година.

  Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.

  Т. А. БРАН ТУРС ви го честита празникот 23 - ти Октомври.

  За овој аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран Турс и СКТМ.