Хотел ХАНИОТИ 3* – ЛЕТО 2024

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ЛЕТО 2024

ХАНИОТИ

(ХАЛКИДИКИ)

На првиот крак на Касандра, се наоѓа Ханиоти, кое се наоѓа во кристално чистиот Залив Торонеос, опкружен со бујна медитеранска вегетација. Ханиоти има прекрасна песочна плажа со постепено влегување, во морето, природна убавина, за пријатен и незаборавен одмор, за помладите и за возрасните. Во Ханиоти има продавници, маркети, пекари, хотели, вили, таверни, кафулиња…

Хотел “ХАНИОТИ” на околу 50 – 60 метри од плажа и од центарот на Ханиоти,на идеална местоположба, располага со 1/2, 1/2 + 1 соби, опремени со купатило, фрижидер, wi – fi, ТВ, тераси и клима – во цената.

 

 

Термини

 

 

Цени ПО ЛИЦЕ  за  1 ноќевања со појадок

 

01.06-21.06

39 еур
21.06-12.07

42 еур

12.07-26.07

45 еур
26.07-17.08

48 еур

17.08-31.08

45 еур
31.08-09.09

42 еур

09.09-22.09

39 еур

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање со појадок,со сопствен превоз.

Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (во агенција).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 г. 300 ден, од 65 до 70 г. – 500 ден.

Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето во 13:00 часот по локално време.

Можност за плаќање со visa иmastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 62 ден).                                                                                     

 

Т. А. БРАН ТУРС – ПРИЛЕП

Можност за плаќање со visa иmaster card. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 62 ден).                           

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Т.А Бран Турс“ и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

                                                                                            Т. А. БРАН ТУРС – ПРИЛЕП

Останати Понуди