ВИЛА ВАСИЛИС – НЕИ ПОРИ – СОПСТВЕН ЗАКУП

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ВИЛА ВАСИЛИС – НЕИ ПОРИ
ЛЕТО 2023

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

 ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред (доплата по 5 € на ден).
Координати: 39.975860, 22.654480

НЕИ ПОРИ

 Василис

Студија

ПЕРИОД

Ноќ 1/2 1/3 1/4
02.06-09.06 7 90 100

110

09.06-16.06

7 130 140 150
16.06-23.06 7 180 190

200

23.06-30.07

7 230 250 270
30.06-07.07 7 250 270

290

07.07-14.07

7 270 290 310
14.07-21.07 7 290 310

330

21.07-28.07

7 300 320 340
28.07-04.08 7 300 320

340

04.08-11.08

7 300 320 340
11.08-18.08 7 300   320

340

18.08-25.08

7 290 310 330
25.08-01.09 7 260 280

300

01.09-08.09

7 200 220 240
08.09-15.09 7 170 180

190

15.09-22.09

7 130 140 150
22.09-29.09 7 90 95

100

Туристичка такса 0,5 еур по студио на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

 

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 2300ден. повратен билет. За деца до 14 год 1700 ден.

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).   

              

Т. А. БРАН ТУРС – ПРИЛЕП

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Т.А Бран Турс“ и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

VILA VASILIS
Neoi Poroi, 600 63 Post Code, Greece
Координати: 39.975860, 22.654480

Останати Понуди