CHAIKA BEACH RESORT 3* – СОНЧЕВ БРЕГ

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

CHAIKA BEACH RESORT 3* – SUNNY BEACH

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар. Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот. Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2023 

ТЕРМИНИ

05-22.06.2023 11.-20.09.2023
ALL INCLUSIVE

23.06-05.07.2023
01-10.09.2023
ALL INCLUSIVE

06.07.2023 -31.08.2023
ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA

park view 2+2

50 €

62 €

69 €

APARTMAN ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

76 €

91 €

99 €

DBL CHAIKA

sea view 2+2

 54 €

67 €

 74 €

STUDIO ARKADIA

park view 2+2/2+3,3+1

68 €

84 €

92 €

STUDIO CHAIKA

sea view 2+2

59 €

72 €

78 €

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Детско катче

– Интернет

– Забавен дел, анимација

Попусти:

Дете до 2.99 години – бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view – бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или студио sea view – 50% од цената за возрасен

Две деца до 11.99 год во студио park view или апартман – БЕСПЛАТНО

Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман – 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Останати Понуди