ХОТЕЛ ПЛАТАНОС – ЛЕПТОКАРИЈА – СОПСТВЕН ЗАКУП

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ХОТЕЛ ПЛАТАНОС – ЛЕПТОКАРИЈА
ЛЕТО 2023

           

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници.

Хотел Платанос – со убав двор, со 1/2, 1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревети на спрат) студија на 80 – 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектот каде што е наведен како бесплатна услуга.

 

 ЛЕПТОКАРИЈА

ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

СТУДИЈА

ПЕРИОД

НОЌИ 1/2 1/3 1/4
02.06-09.06 7 80  90

100

09.06-16.06

7 120 130 140
16.06-23.06 7 170 180

190

23.06-30.07

7 220 240 260
30.06-07.07 7 240 260

280

07.07-14.07

7 260 280 300
14.07-21.07 7 280 300

320

21.07-28.07

7 290 310 330
28.07-04.08 7 290 310

330

04.08-11.08

7 290 310 330
11.08-18.08 7 290 310

330

18.08-25.08

7 280 300 320
25.08-01.09 7 250 270

290

01.09-08.09

7 190 200 210
08.09-15.09 7 160 170

180

15.09-22.09

7 120 130

140

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

 

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.

Враќање: Лептокарија 13:30 ч. по локално време.

Цена за превоз: 2200 ден.повратнен билет. За деца до 14 год 1600 ден.

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год – 300 ден, од 65 – 70 год. – 500 ден.

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локалno време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Т. А. БРАН ТУРС – ПРИЛЕП

                             

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Т.А Бран Турс“ и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

LEPTOKARIJA – H.PLATANOS
Leptokarya 600 63 POST CODE, Greece

Координати: 40.063732, 22.565788

Останати Понуди