ХОТЕЛ АКВАЛИНА 4* – ОХРИД

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ХОТЕЛ АКВАЛИНА 4* – ОХРИД ЛЕТО 2023

Локација. На самиот breg на Охридско Езеро, oддалечен – 5 km возење од centarot na gradot, 15 км. од Охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет. Хотелот располага со 77 двокреветни соби,6 sobi so sauna,7 sobi so xakuzi, 3 appartmani ,nadvore{en bazen,mini akva park za deca,sportski tereni,fitness centar,sopstvena pla`a, bi~ bar restoran,hotelski ресторан со 330 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 120 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.
Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .
Услуги.Основната услуга е на база на ноќевање со појадок. Појадокот е бифе маса со интернационална храна.Собен сервис возможен додека работи ресторанот 08.оо-22.оо ч.Сервис перење-пеглање ист ден.
Време на пријавување од: 14.00 часот – одјавување  до: 11.00 часот

Ноќевање со појадок

05.01-10.06.2023

36 еур

01.09-25.12.2023

36 еур
11.06-31.08.2023

40 еур

  • Цените се по лице на ден со вклучен ДДВ и туристичка такса
  • Доплата за вечера +10 еур по лице
  • Доплата за соба со поглед на езеро +5 еур
  • Еднокреветна соба +50%
  • Доплата за соба со сауна или џакузи +15еур
  • Деца до 2 год бесплатно
  • Прво дете 2-5,99 год. бесплатно (заедно со 2 возрасни)
  • Второ дете 2-5,99 – 40 %
  • Бесплатно користење  базен, лежалки и чадор на базен, интернет, паркинг, спортски терени со закажување

 

 

 

Т.А. БРАН ТУРС

Останати Понуди