ХОТЕЛ Blue Sea 3* – КУШАДАСИ

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ХОТЕЛ Blue Sea 3* КУШАДАСИ

Положба: Хотелот е лоциран на 200 метри над една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на само 3 километри од центарот на градот.
Сместување: Хотелот Blue Sea располага со вкупно 50 соби кои поседуваат балкони со поглед на море. Сите соби располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса) минибар, сеф, ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.
Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан). Хотелот расолага со прекрасен ресторан на покривот во кој секојдневно се служат вкусни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови каде се служат топли,  безалкохолни и алкохолни пијалоци.
Бесплатни услуги: користење на базенот, ресторанот за време на доручек и вечера, lounge area,игралиште за деца, палуба за сончање, тераса,хамам, сауна,  Wi-Fi конекција во јавниот простор на хотелот, паркинг.
Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, сервис за  пеглање на алишта, пинг понг, масажи, телефон, сеф, водени спортови, лежалки и чадори на плажа, room service (услуга во соба), минибар.
Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан на покривот, надворешен  базен, два барови, рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, биро за изнајмување на кола.
Плажа: Хотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.
Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, пинг понг, билијард

ТЕРМИН

АРАНЖМАН
10 НОЌИ
01.06-11.06

319 еур

06.06 -16.06

319 еур
11.06 -21.06

319 еур

16.06-26.06

319 еур
21.06 -01.07

319 еур

26.06 -06.07

369 еур
01.07 -11.07

399 еур

06.07 -16.07

399 еур
11.07 -21.07

399 еур

16.07 -26.07

399 еур
21.07 -31.07

399 еур

26.07 -05.08

399 еур
31.07 -10.08

399 еур

05.08 -15.08

399 еур
10.08 -20.08

399 еур

15.08 -25.08

399 еур
20.08 -30.08

399 еур

25.08 -04.09

369 еур
30.08 -09.09

319 еур

04.09 -14.09

319 еур
09.09 -19.09

319 еур

14.09 -24.09

319 еур
19.09 -29.09

319 еур

Цените се по лицe за 10 ноќевања со вклучен превоз
За дете до 5.99 години: 80 eur.
За деца од 6 до 11.99 години: -20% попуст.

 

Т. А. БРАН ТУРС – ПРИЛЕП

 

Останати Понуди