ЗИМА 2024 ВИКЕНД на КОПАОНИК Вила ИВАНОВИЧ – БРЗЕЌЕ 17-21.01.24

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

 ЗИМА 2024
Традиционален ВИКЕНД на КОПАОНИК

КОПАОНИК  е најголем туристички скијачки центар во Србија и најголем планински масив  и Национален парк во Србија.Со одлично припремените стази за скијање,овозможува неизмерно уживање за сите категории на скијачи.

Скијачкиот центар се простира на 64км стази и ски патеки ,уредени за Алпско и Нордиско скијање.За љубителите на ноќното скијање ,во самиот ски-центар  осветлени се патеките на Панчичев врв,Караман,Гребен и Мало језеро.За најмалите скијачи има три ски-патеки со подвижни траки.Системот пак за вештачко оснежување покрива 97% од ски патеките, така да, скијањето на Копаоник е загарантирано.Сите патеки се добро поврзани со жичари и ски лифтови, а капацитетот е фантастични 34000 скијачи на саат.Тоа го овозможуваат:1 Гондола која е затворена и ја поврзува населбата Брзече со ски центарот(Мали Караман), 3 шестоседи,7 четвороседи жичари,10 ски-лифтови….

БРЗЕЌЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Затворената Гондола за 8 лица го поврзува Брзеќе со централниот ски центар-Мали Караман.

Вила ИВАНОВИЧ – БРЗЕЌЕ

Вилата се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 350 м.од Гондолата опкружена со букова и борова шума. Тоа се 2 објекти со дво,тро и четворо креветни соби и апартмани-комплет реновирани 2023, секоја соба со тв, сопствено купатило,WI-FI,ресторан со домашна кујна,паркинг,скијачница…..

ТЕРМИН:   17-21.01.2024 година

145  ЕУР = 8900 ДЕН. = 5 ДЕНА /4 ПОЛУПАНСИОНИ

Појадок (шведски стол) +
Вечера (супа,салата, главно јадење, десерт)

Tуристичката такса е вклучена во цената.

Деца со родители до 12год.имаат.попуст од 30% – користат: храна и кревет.Трето и четврто лице над 12 год. во 1/3,1/4 има попуст од 10%.Можност за користење бежичен интернет.

 ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ  ПРЕВОЗ = 3000 денари

Со вклучен превоз од Брзече  до ски центарот
За деца до 12 години 2000 денари.
Поаѓање во 00.15 часот на 17.01.2023г.

– Сместувањето е во 14.оо часот, а напуштање на собите во 10.оо часот.
-Доплата за патничко здравствено осигурување (задолжително)-300ден.-до 65години.
-Изнајмување на ски опрема  од Т. А. Бран Турс: чизми + ски (карвинг)+стапчиња = 900 ден

Останати Понуди