КОПАОНИК 8МИ МАРТ 2024

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

КОПАОНИК
НИШ – НОВИ ПАЗАР – ПРИШТИНА

 

КОПАОНИК е најпознат туристички скијачки центар, најголем планински масив и Национален парк во Србија.
БРЗЕЧЕ е туристичка населба во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник.

08.03.24 Поаѓање во 4 ч. преку Г. П. Табановце, посета на Ниш – каде може да се посетат: Нишката Тврдина, Череп Кулата изградена со глави на српските востаници – (952 глави сега останати 58), нацистичкиот логор од ИИ св. војна, казанџиското сокаче.. Поаѓање за Копаоник, сместување во вила Иванович-Брзече и прошетка во туристичката населба. Вечера. Ноќевање.

09.03.24 Појадок. Факултативен излет Нови Пазар – кој се наоѓа во историскиот регион Санџак. Прошетка во центарот на градот при што ќе се видат знаменитостите на градот: Градската тврдина, Хамамот-старо турско купатило,Алтун Алем џамијата, Себиљ-фонтаната од Османлискиот период… Враќање во Брзече со попатна пауза и посета на ски центарот Копаоник. Свечена 8 – мо мартовска вечера со музика. Ноќевање.

10.03.24 Појадок. Поаѓање за Косово, посета на главниот град Приштина, каде може да се видат знаменитостите: Сахат кулата, плоштадот Мајка Тереза, градската Чарши Џамија, како и посета на трговски шопинг центар “Prishtina Mall”. Се продолжува за Македонија преку г. п. Блаце и пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

ЦЕНА:5900 ден.- за резервации и уплата од 30%до 15.02. Редовна цена 6900д.

промо цената е валидна до 22.02.2024

Во цената е пресметано:

  • автобуски превоз на дадената релација
  • сместување во вила Иванович – 1 полупансион +1ноќевање со појадок
  • 8 – мо мартовска вечера со 1 пијалок-аперитив + музика
  • лиценциран придружник на патувањето

Во цената не е пресметано:

  • патничко здравствено осигурување – 200ден
  • факултативен излет до Нови Пазар и ски центарот Копаоник – 10 евра
  • влезници за посетите и други неспоменати услуги

 

Напомена: Рок на пријавување до 04.03.24 година.
Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.
За аранжманот важат општите услови за патување на Т. А. Бран Турс и СКТМ.

Т. А. БРАН ТУРС – ПРИЛЕП

Останати Понуди