ПРАГА 8МИ МАРТ 2024

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

 ПРАГА – ДРЕЗДЕН
КАРЛШТАЈН-КАРЛОВИ ВАРИ 

 

ПРАГА Градот со стотина кули еден од најубавите градови во Европа, познат по најдобро пиво, пивници, архитектура , мостови, традиција…

06.03.2024 Поаѓање во 12.оо чacoт преку Србија,Унгарија, ноќно возење со попатни паузи.

07.03 Пристигнување во Прага во утринските часови, разгледување на градот со локален водич: Старо место: Карловиот мост, споменикот на Карло IX, Еврејскиот кварт, Старомајскиот плоштад со Астрономскиот часовник – Орлои, споменикот на Јан Хус, куќата на Франц Кафка, Прашката кула,  Горниот град: дворецот  Храдчани, катедралата Св. Вито, Златната улица и др. Сместување во хотел.Слободно попладне во Прага. Ноќевање.

08.03 Појадок. Факултативен целодневен излет до Дрезден , град, кој поради своето културно-историско значење е познат како “Фиренца на Елба”, со градби во Барок стил. Разгледување  на Дрезден со локален водич каде ќе може да се видат: Богородичната црква на плоштадот Нојмаркт,Палатата Цвингер со Нимфината фонтана, операта Земпер, Кралскиот Дрезденски дворец,Бриловата тераса,музејот Албертинун,Дрезденската катедралаВраќање во Прага. Ноќевање.

09.03 Појадок. Целодневен факултативно излет со локален водич до дворецот Карлштајн -некогашна резиденција на Карло IX изграден во 14 век., како и до Карлови Вари– најпознат бањски центар во Чешка,популарно одморалиште на европската аристократија во 19 век. Прошетка покрај Нео ренесансните колонади, паркови кафеани и продавници.  Враќање во Прага. Вечерта Факултативна посета на Прашка пивница ресторан. Ноќевање.

10.03 Појадок. Поаѓање за Македонија со попатна посета на Виена ,па  разгледување на градот со локален водич: дворците Белведере и Шенбрун(влез во градините), плоштадот Рингштрасе, палатата Хофбург, Парламентот, Виенската опера, катедралата св.Стефан.Се продолжува за Македонија преку Будимпешта, Белград, ноќно возење со попатни паузи.

11.03.2024 Пристигнување во Македонија во утринските часови.

ЦЕНА: 12600 ден. за резервации и уплати од 30% до 15.02.2024,
Редовна цена 13600ден.

промо цената е валидна до 22.02.2024

Во цената се пресметани следните услуги:

  • превоз на дадената релација со модерен туристички автобус
  • 3 ноќ. со појадок во хотел со 3* во Прага
  • разгледување на Прага со локален водич
  • придружник и организација на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • патничко здравствено осигурување без франшиза-300ден. до 65год.
  • целодневен излет  до Дрезден (превоз+водич+разглед )- 30 еур
  • целодневен излет  до Карлштајн и Карлови Вари (превоз +водич+разгед)- 30 еур
  • факултативно – вечера во Прашка пивница –   еур
  • влезници за локалитетите и културно-историските споменици

Напомена: Пријавување до 01.03.2024 година.

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување

Т.А. БРАН Ви го честита денот на Жената “8 ми Март”

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. Бран турс.

Т.А.”БРАН ТУРС” – ПРИЛЕП

Останати Понуди