БУДВА 8 МИ МАРТ 2024

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

БУДВА
ДУБРОВНИК  – ОСТРОШКИ МАНАСТИР – ТИРАНА


07.03
.2024 Поаѓање во 23.00 чaсот со автобус, преку Албанија за Будва.

08.03.2024 Пристигнување во Црна Гора во утринските часови,се поминува покрај Улцињ,Бар,Суто Море,Бечичи, Св. Стефан со панорамски поглед на овие прекрасни туристички места,  а потоа пристигнување во Будва Сместување во соби со засебно твц,студиа и апартмани. Попладнето разгледување на стариот дел на градот, каде можат да се видат: црквите Св. Иван, Св. Марија,зидините на Стариот град,пристаништето со јахти…Слободно попладне.. Ноќевање.

09.03.24 Факултативен целодневен излет до Дубровник. Пристигнување во Дубровник , разгледување на  стариот дел на градот: Плаца, Онофриевата чешма, Орландовиот столб, Градскиот звонарник, црквата Св. Влах, Дубровачката катедрала…Враќање за Будва преку Игало,Херцег Нови..Факултативна вечера во ресторан со музика Ноќевање.                                                                                                               

10.03.24 Целодневен излет до Манастирот св. Василие Острошки, сместен високо на карпест планински масив и е најголемо Црногорско светилиште и  манастир на Балканот.Основан е во 17 век и се верува дека моштите на св. Василије Острошки се чудотворни кои се најдуваат во Горниот Манастир.Заминување за Македонија преку Скадарското езеро и Албанија, со попатна посета на трговскиот шопинг центар ТЕГ во Тирана.Продолжување за Македонија, ноќно возење со попатни паузи.

11.03.24 Пристигнување во Прилеп во раните утрински часови.

ЦЕНА: 4900 ден. за резерв. до 15.02.2024-редовна цена=5900ден.

За сместување во хотел 3*, на база на 2ноќевања со појадок, цената е 5900 ден.
за резервација до 15.02.2024, редовна цена 6900ден.

промо цената е валидна до 22.02.2024

 

Во цената е вклучено:

  • автобуски превоз на дадената релација
  • 2 ноќевања во соби,студија и апартмани во Будва
  • целодневен излет до Острошкиот манастир
  • организација и придружник на патувањето.      

 

Во цената не е вклучено:

  • патничко здравствено осигурување – без франшиза (200 денари)
  • целодневен излет до Дубровник (20евра)
  • факултативна вечера со музика ( евра)
  • влезници за културно историските споменици
  • превоз од Долниот до Горниот манастир Острог – повратна (2 – 3 евра)   

 

За реализација на програмата потребен е минимун од 40 патници.
Напомена: Краен рок на пријавување до 04.03.2024 година.
Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.
Т. А. БРАН ТУРС Ви го честита Денот на жената 8 – миМарт.
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран Турс и СКТМ.

Останати Понуди