ЕКСКУРЗИЈА И ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН 08.12.2023

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ЕКСКУРЗИЈА И ШОПИНГ ТУРА ВО

– СОЛУН –

08.12.2023

Поаѓање во 04:30ч пред агенција со попатни одмори и пристигнување во Солун околу 10 ч. Кратко панорамско разгледување на градот: Виа Игнациа, црквата Св. Димитрија, Белата Кула…Слободно време низ Солун но и можност за уживање – возење со брод-кафич низ Солун- скиот залив со убав поглед на Солун од море со вклучен 1 пијалок. Бродот претворен во кафич на вода поаѓа од пристаништето од кај Белата кула и ве води на 30 мин. пловење(во зависност од временските услови).Потоа посета на трговските шопинг центри: КОСМОС, ИКЕА, ЏАМБО и ЛИДЛ. Попладнето околу 19 часот заминување за Македонија и пристигнување во вечерни часови.

  ЦЕНА:  940 денари

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

  • превоз со туристички автобус на наведената релација;
  • организација и придружник на патувањето.

Во цената не се вклучени следните услуги:

  • патничко здравствено осигурување – 60ден за лица до 65год.,од 65-70год.=120ден.
  • возење со брод-кафич низ Солунскиот залив со убав поглед на Солун, со вклучен 1 пијалок (кафе,сок,пиво-6 еур)(резервација во агенција).

 

Пријавување и резервации до 06.12.2023 година.

Т. А. БРАН ви се заблагодарува на довербата.

За овај аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран.

Останати Понуди