ШТИПСКА ПАСТРМАЈЛИЈАДА -23.09.2023

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

ШТИПСКА ПАСТРМАЈЛИЈАДА

 23.09.2023

23.09.2023  Поаѓање во 16.oo часот од Прилеп-пред Т.А. Бран, за Штип, преку Кавадарци,Неготино,Криволак. Пристигнување во Штип околу 18.00 часот, следење и уживање во традиционалната Манифестација ПАСТРМАЈЛИЈАДА  2023г., со специјалитетите на Штипската-Пастрмајлија подготвена на традиционален начин, а сето тоа проследено со богата музичката програма,со познатите изведувачи: Амадеус Бенд, Љубојна и Хрватската звезда Даниела Мартиновиќ.

По завршување на настапот на Даниела Мартиновиќ,поаѓање за Прилеп и пристигнување во раните утрински часови.

ЦЕНА : 500 ДЕН.

Во цената е вклучено:

автобуски превоз на дадената релација со туристички минибус или автобус

организација и придружник на екскурзијата

Традицијата продолжува, запознајте ги Македонските традиции.

 

Поминете уште едно незаборавно доживување со Т.А. Бран – Прилеп.                 

Т.А. Бран , однапред ви се заблагодарува на довербата.

Т.А. Бран – Прилеп

 

Останати Понуди