НОВА 2023 ГОДИНА ВО АТИНА

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

Нова 2023 година во

АТИНА

Сунион – Пиреа – Микена – Пелопонез

1 ден 30.12.2022 Поаѓање во 21.00 часот од Прилеп, преку Гевгелија, ноќно возење со попатни паузи.

2 ден 31.12.2022 Пристигнување во Атина во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со водич: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол…Сместување во хотел во центарот на Атина.Слободно попладне во центарот на Атина. Дочек на новата 2022 г. на плоштад или во Таверна на Плака со богато мени и програма на грчки песни и игри. Ноќевање.

3 ден 01.01.2023 Појадок. Факултативен излет до: Пиреја-најголемото пристаниште на Балканот – со нејзините Марини, каде се стационирани најмодерни јахти од целиот свет. Потоа се оди до Глифада – најпознато излетничко место на Атињани, со убави плажи и вили. Продолжување до најјужниот Рт на Балканот Сунион – каде се најдува храмот на богот Посејдон (ќе се види надворешно- без влез).Враќање во Атина.Вечерта факултативна вечера во Таверна на Плака со богато мени и програма на грчки песни и игри Ноќевање.

4ден.02.01.23 Појадок.Факултативен целодневен излет до Пелопонез со локален водич. Посета на Коринтскиот канал, Епидаурус-најакустичниот амфитеатар од Античка Грција, Микена-Античкиот град на Агамемнон и гробницата на Агамемнон.Попладнето враќање во Атина, а потоа патувањето продолжува за Македонија, ноќно возење со попатни паузи.

ЦЕНА: 6990 ден. 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– автобуски превоз на наведената релација

– сместување на база 2 НП во хотел со 3* во центарот на Атина

– разгледување на Атина со локален водич

– организација на аранжманот и лиценциран придружник на групата

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

– задолжително патничко осигурување – без франшиза (200 ден.до 65г.,)

– факултативен целодневен излет до Пелопонез со водич – 30 €,

– факултативен излет до Пиреа,Глифада и Сунион со локален водич – 15 €

– св.вечера со програма во Таверна Калокеринос = 30€ – 01.01.2023г. Мени: чаша узо, ладно предјадење-цацики, селска салата, пита со сирење и со спанаќ, ќофте, ролат од зелка, суфлаки со компир, салата со сирење, локомадес, 0,5л. вино

– влезници за локалитетите.

Напомена: Рок на пријавување до 20.12.2022 година.

Т. А. Бран Турс Ви ја честита “Новата 2023 година”.

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.

За овај аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран Турс и СКТМ

Останати Понуди