НОВА 2024 КОПАОНИК-вила ИВАНОВИЌ и вила ДОБРОДОЛАЦ-БРЗЕЧЕ

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

НОВА 2024 год. на

КОПАОНИК

КОПАОНИК  е најголем туристички скијачки центар во Србија и најголем планински масив  и Национален парк во Србија.Со одлично припремените стази за скијање,овозможува неизмерно уживање за сите категории на скијачи.Системот пак за вештачко оснежување покрива 97% од ски патеките, така да, скијањето на Копаоник е загарантирано.Сите патеки се добро поврзани со жичари и ски лифтови, а капацитетот е 34000 скијачи на саат.

БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник.Затворената Гондола за 8 лица го поврзува Брзече со централниот ски центар-Мали Караман, а автобуси сообраќаат секој час од Брзече до ски-центарот Копаоник.           

Вила ИВАНОВИЌБРЗЕЧЕ

Се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 350 м.од Гондолата, опкружена со букова и борова шума. Тоа се 2 објекти со дво, тро и четворо креветни соби и апартмани (100 кревети), секоја соба со тв, сопствено купатило, WI-FI, ресторан со домашна кујна, паркинг, скијачница…..

Новогодишен пакет
29.12-2023 – 02.01.2024 г

4 Полупансиони14900 ден. со вклучена новогодишна вечера со музика и пијалок.
Појадок  (шведски стол)  и  вечера (континентален:супа,салата,главно јадење,десерт)
Деца со родители од 3 – 12 год. имаат попуст од 30% – користат: храна и кревет.

Вила ДОБРОДОЛАЦБРЗЕЧЕ

Се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 300 м.од Гондолата, опкружена со букова и борова шума. Тоа е објект со дво, тро и четворо креветни соби, секоја соба со твц, WI-FI, ресторан со домашна кујна, паркинг, скијачница, СПА клуб со фитнес, џакузи базен за 10лица.

Новогодишен пакет
29.12-2023 – 02.01.2024 г.

4 Полупансиони10900 ден. (Појадок и  вечера)

Деца со родители од 3 – 12 год. имаат попуст од 30% – користат: храна и кревет.

 

Доплата за патничко здравствено осигурување. Патничкото осигурување е задолжително.

Напомена:Аранжманот е со сопствен превоз.

Т. А. Бран Турс ви ја честита новата 2024 година.

За овај аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран Турс.

Останати Понуди