Hotel Belvedere 4* – БАНСКО

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

Hotel Belvedere 4*

„Belvedere Holiday Club“ е хотелски комплекс од затворен тип категоризиран со 4* кој располага со луксузни апартмани со една или со две спални соби. Комплексот се состои од 3 згради со пространа внатрешност  и пријатно  надворешни површини. Има одлична местопололжба – се наоѓа на само 4 минути пешачење до жичарницата и во непосредна близина на новиот МОЛ во Банско.

Апартхотелот располага со внатрешен и надворешен базен, спа центар со џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, турска бања, масажни кабинети, солариуми, фитнес и детско катче, мини кошаркарско игралиште, сала за електронски игри, билијард, пинг понг.

Гостите имаат на располагање три паркинзи, а преку зимскиот период за да стигнат до жичарницата можат да го користат транспортот што е во сопственост на хотелот.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
 
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10.10.2022
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022
 
Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 19.12-25.12.2022 и од 03.01.2023-01.04.2023
**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

BELVEDERE 4*- BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

19.12-25.12

09.03-01.04

26.12-02.01

03.01-08.03

Апартман со една спална 2+2 / цена за 2 лица 90 € 167 € 120 €
Апартман со две спални 4+2 / цена за 4 лица 158 € 271 € 209 €
Дете 6-11,99 год на дополнително легло 26 € 28 € 28 €
Возрасен на дополнително легло 37 € 39 € 39 €

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок и вечера за две лица во апартман со една спална и за четири лица во апартман со две спални, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, финес, џакузи, детско катче, интернет, паркинг.

Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. – бесплатно
Доплата за Новогодишна вечера (не задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 6- 11,99 г.,деца до 5,99г – бесплатно
Капацитет на сместување:
Апартман со една спална – мин. 2 возрасни / макс. 4 возрасни
Апартман со две спални – мин. 4 возрасни / макс. 6+1 дете до 5,99 год
Минимум престој 5 ноќевања во период 26.12-02.01.2023
Минимум престој 3 ноќевања за период 03.01-08.03.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Останати Понуди