8-ми СЕПТЕМВРИ ВИКЕНД ВО БУДВА

Сподели :

Facebook
Twitter
LinkedIn

8ми СЕПТЕМВРИ ВИКЕНД ВО БУДВА – ЦРНА ГОРА

06-09.09.2024

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу кафичи, ресторани каде вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Сместувањето е во: Вила Ангела, Сара, Бонита.. и др. во студиа и апартмани, опремени со мини кујни, тоалет, тв, wi-fi …

1 ден – 05.09.24 Поаѓање од пред агенција во 21.00 ч со автобус, преку Албанија.

2 ден 06.09.24 Пристигнување во Будва во утринските часови. Околу 13 ч, сместување во апартмани. Слободно попладне за капење. Ноќевање.

3 ден – 07.09.24 Слободно време за капење и други слободни активности. Ноќевање.

4 ден – 08.09.24 Слободно време за капење и други слободни активности. Ноќевање.

5 ден – 09.09.24 Слободно време за капење и други активности. Попладнето поаѓање за Македонија,и пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

ЦЕНА: 5900 ден. за резервации до 01.07. Редовна цена 6600ден.
Деца со родители од 02-14 г – 4900ден. (во 1/3,1/4 соби, стд. и апп.)

Во цената е вклучено:

  • автобуски превоз на дадената релација
  • 3 ноќевања во соби со засебно купатило,студија и апартмани
  • туристичката такса
  • организација на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

– патничко здравствено осигурување – без франшиза 300ден. до 64г., 500ден од 65-70г.

 

Напомена: За Црна Гора се патува со лични карти или пасоши.
За овај аранжман важат општите услови на Т. А. Бран Турс и  СКТМ.

Останати Понуди